پنل های خورشیدی را می توان روی سقف خانه یا گاراژ خود نصب کرد. آنها انرژی خورشید را جمع می کنند و سپس این انرژی را برای استفاده خانگی به برق تبدیل می شود. هر مقداری که برق تولید شده مورد استفاده قرار نگیرد، به شبکه برق شهر منتقل می شود و از آن می توان درآمد کسب کرد یا می توان آن را در باتری ها ذخیره کرد، این موارد بستگی به این دارد که اینکه آیا سیستم خورشیدی بکار گرفته شده به شبکه برق کشور متصل است یا اینکه خیر.

هفت دلیل برای استفاده از انرژی خورشیدی

مردم اغلب از خود می پرسند چرا انرژی خورشیدی خوب است؟ و در نتیجه، نمی توان اهمیت فناوری انرژی خورشیدی را درک کرد. انرژی خورشیدی یک منبع انرژی تجدیدپذیر است. صاحبان خانه در سراسر انگلستان پنل های خورشیدی را بر روی سقف خانه خود قرار دادند و به این ترتیب از تمام مزایای انرژی خورشیدی استفاده می کنند.

به غیر از مزایای مالی و سود اقتصادی، دلایل دیگری نیز وجود دارد که چرا باید شما به جای استفاده از سوخت های فسیلی به استفاده از انرژی خورشیدی روی بیاورید. در این مقاله هفت دلیل قانع کننده برای استفاده از پنل های خورشیدی آورده شده است.

۱- انرژی خورشیدی برای محیط زیست بسیار مناسب می باشد

یکی از شناخته شده ترین حقایق در زمینه انرژی خورشیدی این است که این انرژی یکی از منابع انرژی پاک و سبز می باشد.انرژی خورشیدی یکی راه های عالی برای کاهش میزان کربن از زندگی بشر می باشد. هیچ چیز در مورد انرژی خورشیدی وجود ندارد که بتواند به طبیعت آسیب برساند.انرژی خورشیدی گازهای گلخانه ای را آزاد نمیکند و آلودگی نیز ندارد فقط نیاز به کمی آب برای تمیز کردن سطح پنل خورشیدی نیاز است تا عملکردی بالا داشته باشد، و دیگر از هیچ منبع دیگری استفاده نمیکند. از این رو، این انرژی بسیار ایمن و سازگار با محیط زیست است ولی با این حال هنوز مردم به خوب و مفید بودن انرژی خورشیدی شک دارند.

انرژی خورشید به تنهایی کافی است و تنها با نصب پنل های خورشیدی روی سقف خانه خود می توانید مسیری امن و آسان برای کمک به یک آینده ی پایدار و سالم برای جهان داشته باشید بسازید. با نصب آن برویی خانه ی خود شما یک راه خوبی است که نشان می دهد شما به محیط زیست پیرامون خود اهمیا میدهید.

۲- عدم احتیاج به استفاده از شبکه برق رسانی شهر در صورت استفاده از انرژی خورشیدی

قیمت برقی که از انرژی خورشیدی بدست می آید مثال خوبی می باشد برای افزایش مصرف و تولید برق از خورشید. برق که به شیوه سنتی در کشور تولید می شود به شدت به سوخت های فسیلی مانند زغال سنگ و گاز طبیعی وابسته است. آنها نه تنها به محیط زیست آسیب می رسانند بلکه منابع محدودی نیز دارند. این به یک بازار فرار تبدیل می شود که قیمت های انرژی در طول روز تغییر می کند.

برقی که از پنل های خورشیدی بدست می آید باعث استقلال برق می شود !با سرمایه گذاری در سیستم های انرژی خورشیدی، می توانید به راحتی خود را در برابر افزایش غیرمنتظره قیمت های انرژی برق محافظت کنید و از برق ارزان در تمام طول روز استفاده کنید. خورشید هرگز میزان قیمت آن را افزایش نخواهد داد و به شما امنیت خاطر در زمینه انرژی برق می دهد. هنگامی که پنل های خورشیدی را روی سقف خود نصب می کنید، از لحاظ فنی به وضعیت استقلال در زمینه انرژی برق رسیده اید. سیستم های ذخیره سازی باتری خورشیدی همچنین می توانند برای شب و روز های بارانی برق را ذخیره کنند تا در این زمان به مشکل بر نخورید.

۳- استفاده بهینه و مفید از زمین های بلا استفاده برای تولید انرژی خورشیدی

شما ممکن است همچنان تعجب کنید که چرا انرژی خورشیدیبا افزایش نیاز به این انرژی، به راحتی در دسترس ما افراد قرار گرفته است.در سرتاسر کشور ها، زمین های فراوانی وجود دارد که از شهرهای بزرگ یا پایتخت ها دور هستند و برای هیچ چیز مورد استفاده قرار نمی گیرند.

با استفاده از انرژی خورشیدی ما می توانیم از زمین های بلا استفاده، استفاده کنیم و بعد ارزش زیادی به ارمغان بیاوریم؛ انرژی خورشیدی می تواندبرای تمام افراد روی زمین به یک منبع نامحدود برای تامین انرژی برق تبدیل شود.به این ترتیب، ما دیگر نیازی به استفاده از زمین های گران قیمت که ممکن است برای مصارف دیگری بهتر یاشد نداریم.

شما ممکن است کلمه ی مزرعه های خورشیدی را شنیده باشید و به جایی می گویند که تعداد بسیار زیادی از پنل های خورشیدی قرار گرفته باشد و انرژی خورشیدی و برق تولید نماید.این جمله به طور واضح نشان می دهد که چگونه می توان انرژی خورشیدی را از زمین های بلا استفاده و کم مصرفتامین کرد. به عنوان مثال، اخیرا یک مزرعه خورشیدی به مساحت ۴۵ هکتاردر انگلستان ساخته شده است که توانایی تامین برق ۲۵۰۰ خانه را دارد.

۴- انرژی خورشیدی باعث کاهش مصرف برق می شود

برای انتقال برق از نیروگاه های برق به سمت مصرف کنندگان نیاز به یک شبکه گسترده می باشد تا این امر انجام شود. برای این انتقال چون مسافت طولانی می باشدباعث اتلاف در برق می شود. ولی پنل های خورشیدی مورد استفاده روی سقف خانه خود به دلیل فاصله بسیار کم این مسئله را ندارد و بسیار بهینه می باشد و اتلاف در سیستم سولار بسیار پایین می باشد. در سیستم خورشیدی به دلیل اینکه سیستم انرژی برق خانه خود داخلی است شما کنترل صورتحساب و مصرف انرژی خود را کنترل می کنید. علاوه بر این، سیستم های انرژی خورشیدی بسیار پایدار هستند، بنابراین احتمال وقوع قطع خدمات برق رسانی بسیار کم می باشد.

۵- انرژی خورشیدی امنیت شبکه برقی را بهبود می بخشد

هنگامی که بسیاری از ما شبکه برق سنتی خود را با سیستم خورشیدی تبدیل کنیم احتمال وقوع خاموش شدن کم می شود هر خانواده که سلولهای خورشیدی را در خانه خود نصب کرده است، به عنوان یک نیروگاه کوچک عمل می کندو اینبه نوبه خود، ما را با یک شبکه برق بزرگتر و امن تر نزدیک می کند، به خصوص در زمان وقوع بلایای طبیعی و دیگر اتفاقات.

هفت دلیل برای استفاده از انرژی خورشیدی

۶- انرژی خورشیدی باعث ایجاد اشتغال و رشد اقتصادی در کشور می شود

انرژی خورشیدی می تواند به اقتصاد ملی یک کشور کمک کند. هرچقدر که مردم بیشتری به انرژی خورشیدی روی بیاورند نیاز بیشتر برای شرکت ها و افرادی که پنل خورشیدی نصب می کنند بالا تر می رود. این کار ایجاد اشتغال برای کارگران ماهر ایجاد می کند و در نتیجه رشد اقتصاد به دنبال دارد.

به عنوان مثال، در سال ۲۰۱۵، انگلستان دومین کشور از نظر داشتن شرکت های بزرگ در زمینه نصب پنل خورشیدی که ۳۵۰۰۰ نفر در این زمینه دارای شغل بودند و جزء بزرگترین بازار برای نصب و راه اندازی پنل خورشیدی فتوولتائیک خورشیدی است.

۷- انرژی خورشیدی یکی از منابع رایگان برای تولید و تامین انرژی می باشد.

خورشید به قدری می تواند انرژی برای ما فراهم کند که بسیار بیشتر از مصارف ما می باشد در ضمن هیچکس نمی تواند نور خورشید را به انحصار خود قرار دهد واین انرژی برای همه رایگان می باشد. سیستم خورشیدی شما از همان لحظه شروع به صرفه جویی در هزینه ها و ذخیره کردن پول برای شما می کند با این حال، مزایای استفاده از انرژی خورشیدی در طولانی مدت بیشتر قابل لمس است. هرچه طولانی مدت تر از سیستم انرژی خورشیدی استفاده کنید، بیشتر از مزایای و بهره های آن استفاده می برید و از آن لذت می برید و از محیط زیست حمایت می کنید.

صرف نظر از انرژی خورشیدیدر زمینه تولید برق، می توان از انرژی خورشیدی برای کاربری دوم آن نیز استفاده کرد. ما اغلب انرژی خورشیدی را با برق، که از طریق پنل های خورشیدی فتوولتائیک به دست می آید، مرتبط می کنیم، اما همچنین می توان از انرژی تولید شده توسط خورشید برای اهداف گرمایشی نیز استفاده کرد.این فرآیند با بهره گیری از سیستم های حرارتی خورشیدی انجام می شود که به سادگی نور خورشید را به گرما تبدیل می کند.

تاریخچه پنل خورشیدی

پیشرفت استفاده از انرژی خورشیدی به 100 سال قبل برمیگردد. در زمانی نه چندان دور، از انرژی خورشیدی برای تولید بخار آب استفاده میشده است و از بخار آب نیز برای عملکرد ماشین های مختلف استفاده میکردند؛ اما این امر تا پیش از کشف اثر فوتوولتائیک (تبدیل نور خورشید) توسط ادموند بکرل امکان پذیر نبود.

در سال 1893 چارلز فریت با کمک گرفتن از کشف بکرل اولین سلول خورشیدی اصل را ساخت. این سلول خورشیدی با استفاده از ورقه های آغشته به سلنیم و یک ورقه نازک از جنس طلا ساخته شد.

راسل اُهل مخترع آمریکایی اولین سلول خورشیدی سیلیکونی دنیا را در سال 1941 در آزمایشگاه بل اختراع کرد. با بهره گیری از اختراع اهل اولین پنل خورشیدی جهان در سال 1954 در همان آزمایشگاه ساخته شد.

پنل های خورشیدی در فضایی با قمرهای مصنوعی شروع به کار کردند. اکثر مردم در دهه 70 میلادی برای اولین بار پنل های خورشیدی را در ماشین حساب ها مشاهده کردند.

امروزه پنل های خورشیدی برای شارژ کردن تجهیزات گسترده ای استفاده میشوند پنل های خورشیدی هنوز هم به صورت سلول های خورشیدی در ماشین حساب ها وجود دارند.

پنل خورشیدی

افزایش هزینه زندگی

هزینه زندگی به طور مداوم افزایش می یابد. این به دلیل افزایش هزینه های مواد غذایی، افزایش هزینه های سوخت و افزایش هزینه در صنایع است. هر چه بیشتر قیمت برق افزایش یابد، شما بیشتر پول صرفه جویی خواهید کرد. با استفاده از انرژی خورشیدی شما وابستگی خود را از منابع انرژی متعارف را کاهش می دهید و مجبور نیستید صورت حساب های انرژی های مورد استفاده را افزایش دهید.

افزایش ارزش خانه

هر گونه بهبودی که در خانه انجام می دهید، موجب افزایش ارزش کلی آن خانه می شود. این مسئله در مورد صفحه های خورشیدی نیز صدق می کند، زیرا استفاده از صفحه های خورشدی خانه شما را برای خریداران جذاب تر می کند. به گفته برخی از مشاوران برای فروش خانه، خانه هایی که از تکنولوژی انرژی تجدید پذیر و صفحه های خورشیدی برای تولید انرژی استفاده می کنند، سریعتر از خانه هایی که از برق معمولی بهره می برند فروش می روند.

استفاده از انرژی خورشیدی نه تنها باعث کاهش میزان کربن در محیط می شود و آلودگی محیط را کاهش می دهد، بلکه باعث می شود که از لحاظ اقتصادی نیز بسیار مناسب باشند. شما مقداری پول ذخیره می کنید برای اینکه پول قبض برق شما کاهش یافته است و همچنین چند سال پس از سرمایه گذاری اولیه در استفاده از سیستم های خورشیدی مقداری پول از دولت می گیرید. استفاده از سیستم خورشیدی همچنین باعث بهبود خانه می شود که ارزش خانه شما را افزایش می دهد.

صفحه های خورشیدی فتوولتائیک در دو نوع موجود می باشد: کاشی یا پنل های ثابت، پنل گزینه ارزان تر می باشد. پنل ها در اندازه و قدرتی که تولید می کنند متفاوت هستند. علاوه بر این، اگرچه بهره وری پنل های خورشیدی در مناطقی با قرار گرفتن در معرض تابش خورشید افزایش می یابد، آنها همچنین نیز می توانند در هر منطقه با نور خورشید کمتر مورد استفاده قرار گیرند. همچنین، از آنجا که انرژی خورشیدی رایگان است، استفاده از آن برای برخی یا تمام نیازهای برق خانگی شما، راه بسیار خوبی برای کاهش صورتحساب های شما و صرفه جویی در هزینه است.

_جهت بهره مندی نصب و راه اندازی این سیستم لطفا مشخصات و ادرس خود را وارد نمایید و یا اینکه به آدرس ذیل مراجعه نمایید

کارشناسان مجرب , ماهر, آموزش دیده و آشنا به سیستم های خورشیدی در اسرع وقت پس از ثبت سفارش و درج مشخصات در قسمت پایین در سریعترین زمان ممکن با شما تماس برقرار خواهند کرد.

 

ثبت سفارش